Pożyczenie pojazdu

Wynajem pojazdu jest często bardzo opłacalnym rozwiązaniem, dzięki któremu wbrew temu, co mogłoby się wydawać można dużo zaoszczędzić. W jaki sposób to wykonać? Należy przede wszystkim porównać ze sobą przeróżne propozycje podmiotów oferujących tę usługę, bowiem każda ma swe reguły, politykę i inne opłaty. Trzeba też zwracać uwagą na kwotę, która pierwsza rzuca się w oczy. Za niska kwota, stwarzająca wrażenie być zbytnio atrakcyjną może znaczyć, że trzeba będzie do niej doliczyć VAT. Dodatkowo dochodzi sprawa wszystkich dodatkowych opłat i dokładnego zapoznania się z umową, o czym niestety często zapominamy albo nie robimy tego ze zwyczajnego lenistwa.

Pożyczenie pojazdu


Autor zdjęcia: Alexandre Prévot

Ostateczny koszt najmu zależny jest od paru czynników. Zwłaszcza od czasu, na który chcemy wynająć auto oraz wybranego modelu. Przede wszystkim przed okresem długich weekendów, wakacji bądź także świąt, dobrze jest jak najwcześniej zorientować się w ofercie, żeby nie musieć wybierać pojazdów z najwyższej półki, które są dużo droższe. Uwagę trzeba zwrócić również na wszelkiego rodzaju opłaty dodatkowe, a tu mamy całą paletę. Za usługę tankowania, jeśli oddamy samochód z pustym bakiem, za usterki, za oddanie brudnego auta i tym podobne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>